Akcje charytatywneAktualności

Charytatywny koncert zespołu Zbrucz

W murach naszej szkoły po raz kolejny gościł ze swoim koncertem ukraiński zespół tańca i pieśni “Zbrucz” z Tarnopola. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w Zachodniej Ukrainie. Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę tańców ukraińskich, cygańskich i gruzińskich. W przerwach soliści zespołu prezentowali utwory ukraińskiego folkloru ludowego. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów, pracowników szkoły w entuzjastyczny sposób. Pieniądze zebrane podczas koncertu zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu. Na zakończenie, artyści serdecznie podziękowali społeczności naszej szkoły za możliwość występu i otwarte serca. Skierowali także swoje podziękowania w stronę całego Narodu Polskiego za pomoc, życząc nam, aby niebo nad naszymi głowami było zawsze spokojne.