7 czerwca br. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Na terenie przygodowo – edukacyjnego parku „Świat Solnych Skał” pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Wielka wyprawa solnym szlakiem”.
Uczniowie odbyli niepowtarzalną podróż solnym traktem, którym w średniowieczu podążali kupcy, transportując sól – zwaną wówczas „białym złotem”. Dzieci poznały historię i przeżyły pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów, odwiedzając, m.in.: szyb górniczy, zamek żupny, wioskę górniczą, osadę kupiecką, statek transportowy oraz kryjówkę legendarnego zbója Szyca. Uczestnicy wyprawy odkryli tajemnice dawnych rzemiosł, znaleźli właściwą drogę w labiryncie podziemnych korytarzy, a także rozwikłali zagadkę zbója Szyca. Mali odkrywcy wykazali się wiedzą, odwagą, sprytem i zręcznością oraz przekonali się, co znaczy współdziałanie, poznając jego wielką siłę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał nagrodę – rodzinną grę planszową.
Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć, łącząc znakomitą zabawę z elementami edukacyjnymi. Wyprawa solnym szlakiem była wspaniałą przygodą!
Wychowawczynie klas pierwszych












