Aktualności

G Suite

Nasza szkoła posiada możliwość korzystania z usługi G Suite dla Szkół i Uczelni.

G Suite to zintegrowane narzędzia od Google, dzięki nim zdecydowanie prostsza i wygodniejsza jest praca w sieci (te usługi to np. poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk, oraz aplikacja Classroom).

Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom.

Ciekawostki 🙂

380 aktywnych kont (stan na 25.06.2021 r.),

61,67 GB – wykorzystano miejsca na dane,

156 postów zostało utworzonych przez nauczycieli 19 kwietnia 2021 r.,

126 postów zostało utworzonych przez uczniów 18 stycznia 2021 r.,

940 plików udostępniono przez domenę 24 lutego 2021 r.,

365 aktywnych użytkowników korzystało z aplikacji meet od 19 do 21 kwietnia 2021 r.,

311 średnia liczba użytkowników korzystających z aplikacji meet w II okresie nauki (do 30 maja 2021 r.).

opracował: Grzegorz Poręba

 

3
0