AktualnościKonkursy | zawody

Kangur matematyczny

SP Kłaj |

17 marca uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w 3️⃣3️⃣ edycji ???? Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur????. Jest on obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie – w poprzedniej edycji wzięło w nim udział aż 5️⃣ 7️⃣2️⃣8️⃣ 0️⃣5️⃣9️⃣ osób, a wśród nich było 2️⃣8️⃣9️⃣ 2️⃣3️⃣3️⃣ polskich uczniów!
W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowało aż 5️⃣1️⃣ osób. Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z bardzo atrakcyjnymi i niebanalnymi zdaniami ???? popularyzującymi wiedzę matematyczną. Wspólna dla wszystkich krajów data ???? oraz te same zestawy pytań❓ dla poszczególnych poziomów we wszystkich krajach podnoszą atrakcyjność konkursu. Ponadto każdy uczestnik KANGURA otrzymał drobny upominek????, którym w tym roku była zabawka logiczna – TANGRAM CHIŃSKI.
Mamy nadzieję, że uczestnikom spodobały się przygotowane przez organizatorów zadania. Niestety – musimy się teraz uzbroić w cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki. Na pewno poinformujemy ???? Was o sukcesie naszych uczniów.