Aktualności

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna

Ojczyzna – kraj, w którym wzrastamy, ziemia karmiąca nas od maleńkości, tradycja przekazywana przez pokolenia. To moje miasto, wioska, to promienie słońca o świcie, kawałek nieba, za którym tęsknie będąc daleko. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Gdy obchodzimy rocznicę Polski niepodległej, pamiętamy o tych, którzy przez cały wiek XIX walczyli o wolność ojczyzny. Pamiętamy o tych, którzy zachowali tożsamość narodową i język ojczysty. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tych wszystkich walczących o niepodległość naszego kraju poprzez wspólny śpiew pieśni, hymnu, galowe stroje, kokardy narodowe oraz montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Ewę Bułat i uczniów klas siódmych. Równie godnie reprezentował naszą szkołę Poczet Sztandarowy.