Aktualności

Drugoklasiści z wizytą na lotnisku

Wycieczka edukacyjna klasy drugich na lotnisko, która odbyła się 31 października, była niezapomnianym doświadczeniem dla naszych uczniów. To był dzień pełen fascynujących odkryć i emocji! Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę pasażera, zobaczyć co się dzieje na lotnisku, zanim samoloty wystartują. Zwiedzili różne zakątki lotniska, w tym miejsce odprawy, kontrolę paszportową i bezpieczeństwa. Mogli wejść do wnętrza samolotu i poznać całą procedurę przygotowania do lotu. Pracownik wyjaśnił im, jak przebiega proces odprawy pasażerów i dlaczego jest to ważne dla bezpieczeństwa lotu. Nasi uczniowie oglądali z tarasu widokowego, jak uzupełniane jest paliwo w samolocie, wysiadają pasażerowie przechodząc przez rękaw. Ponadto, dzieci miały okazję zobaczyć różne rodzaje samolotów startujących i lądujących, co z pewnością budziło wiele zachwytu.
W trakcie wycieczki uczniowie zadawali wiele pytań  i aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, co dowodziło ich zainteresowania tematem lotnictwa. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, co widzieli i usłyszeli, a także mieli okazję zrozumieć, że lotnisko to miejsce, w którym pracuje wiele osób, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróżującym.
Wycieczka na lotnisko była nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do marzeń o podróżach  i odkrywaniu świata. To z pewnością zostanie w pamięci naszych uczniów na długo!