Akcje charytatywneAktualności

Zespół „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie z koncertem w naszej szkole

W naszej szkole po raz kolejny gościliśmy zespół „Zbrucz” z Tarnopola. Zespół tworzą młodzi tancerze, wokaliści i instrumentaliści, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego i Wyższej Szkoły Muzycznej w Tarnopolu. Zespół zaprezentował znane ukraińskie pieśni ludowe oraz oczarował wspaniałym tańcem gruzińskim, cygańskim oraz kazaczokiem. Piękne ukraińskie stroje ludowe, wspaniałe wokale i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły w bardzo entuzjastyczny sposób. To było barwne, pełne ekspresji widowisko. Na zakończenie swojego występu artyści zaprosili dziećmi do wspólnej zabawy przy piosence znanej zarówno w Polsce jak i na Ukrainie „Hej sokoły”.

Hasłem przewodnim koncertu była pomoc dzieciom z Ukrainy. Datki zebrane podczas koncertu (2500 złotych) oraz zgromadzone słodycze zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego.

Występ ten, który dał naszym uczniom możliwość spotkania się „na żywo” z tańcem, muzyką miał jednak nie tylko charakter rozrywkowy. Miał on również aspekt wychowawczy, gdyż uczył otwartości na inne kultury, poruszał ważne i trudne problemy związane z sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów. Miejmy więc nadzieję, że zespół znów nas kiedyś odwiedzi.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy